Mim Akademi Koçluk Eğitim Danışmanlık ve Araştırma Hizmetleri Limited Şirketi, 2008 yılında sayın Turgay ŞİRİN öncülüğünde kurulmuştur.

Mim Akademi, profesyonel bir yapı içerisinde, 2008 yılında faaliyetine başladı. Kurulduğu günden bu yana, İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin pek çok ilinde, pek çok sektörde, firma ve bireye danışmanlık hizmeti sunarak verimlilik artışına ve kurumlaşma çabalarına katkıda bulunmuştur.

Mim Akademi’nin temel misyonu ve hizmet felsefesi; bu topraklarda yaşamış zengin medeniyetlerin birikimlerinden beslenen, çağın modern teknikleriyle harmanlanmış, bize özgü bir gelişim ve yönetim anlayışını oluşturmak ve geliştirmektir.

Mim Akademi çalıştığı her projede, kendini kurumun bir üyesi olarak kabul ederek, kişiye özel elbise diken bir terzi edasıyla yürütür.

İnsanın en değerli varlık olduğu ve insanların mutluluğunun; doğru bilgilerle dolu bir zihin, sevgi ve merhametle aydınlanmış bir kalp ve nerde nasıl davranacağını bilen bir davranış dengesine sahip olmaktan geçtiği kabul edilmiş bir gerçektir. Bu sebeple, her müşterimize; doğru ve faydalı bilgilere dayalı eğitim hizmeti vermek; çözüm odaklı danışmanlık hizmeti; koşulsuz ilgi, alaka ve çalışma disiplininden kopmayan bir hizmet sunmak sahip olduğumuz en önemli değerlerimizdir!

 

Dr. Turgay ŞİRİN

ICF Member Executive and Comprehensive Coach 

drturgaysirin

 

Dr. Turgay ŞİRİN, ilk yüksek öğrenimini 2002 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamladı.  Mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Felsefe ve Din Bilimleri (Din Psikolojisi) Yüksek Lisansını tamamladı. Bununla birlikte İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Anabilim Dalı Uygulamalı Psikoloji Bilim Dalı’nda ikinci yüksek lisansını “Kariyer Planlaması ve Kaygı Tutumları” isimli teziyle tamamladı. Sayın Şirin; Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı Din Psikolojisi Bilim Dalında Doktora çalışmasını “Bilişsel Davranışçı Psikoterapi Yaklaşımıyla Bütünleştirilmiş Dini Danışmanlık Modeli” isimli çalışmasıyla tamamlamıştır. Sayın Turgay ŞİRİN aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi  “İşletme” lisans eğitimini de 2013 yılında tamamlayarak lisans eğitimini ikiye çıkarmış bulunmaktadır.
Çeşitli dergi ve sitelerde çok sayıda yazısı yayınlanan Dr. Turgay ŞİRİN’in, yayınlanmış bir de kitabı bulunmaktadır. 2005 yılında yayınlanan “Kişisel Gelişim Medeniyeti İslam Medeniyetinin Kişisel Gelişim Dinamikleri” isimli çalışması, Armoni Yayınlarından çıkmış ve alanında bir ilk olma özelliğini de taşıyor. Çalışmada, psikolojiye ve modern kişisel gelişim uygulamalarına dair birçok uygulamaya ilişkin olarak medeniyetimizin oldukça zengin kaynaklara sahip olduğu vurgusu yapılıyor. Ayrıca medeniyetimizden örnekler verilerek bu topraklarda yüzlerce yıldır bu uygulamaların nasıl yaşatıldığı anlatılıyor. Tarihimizin zengin hazinelerinin günümüz değerleriyle harmanlanması gerektiği söyleniyor. Yazarın diğer kitaplarıyla ilgili çalışmaları ise devam ediyor.
Sn. Şirin, akademik çalışmalarının yanı sıra, pratik boyutta, kurumsal yönetim danışmanlığı ve endüstriyel psikoloji alanlarında çalışmalarda bulunmasıyla tanınmaktadır. Sn. Şirin, yaklaşık 12 yıldır, ülkemizin başta Türk Hava Yolları ve THY Teknik, TGS, Türkish&Do-co gibi iştirak firmaları ile, Başbakanlı’ğa bağlı “Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Türkiye’nin en büyük GYO firması olan Başbakanlık Emlak Konut GYO AŞ, Başbakanlık Emlak Yönetim AŞ., Başbakanlık Vakıf İnşaat, Başbakanlık Emlak Proje ve Pazarlama Aş (EPP), Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu gibi bir çok özel ve kamu kuruluşunun, “yönetici yetiştirme ve geliştirme” programlarının yapılandırılmasında ve yürütülmesinde görev almak gibi kabarık bir özgeçmişe sahip bulunmaktadır. Bununla birlikte Sn. Şirin, yurt dışında, 30’dan fazla şehirde ve İsveç, İtalya, İsviçre, Singapur, Güney Afrika gibi 15’den fazla ülkede, yönetim ve liderlik, yönetici koçluğu (executive coaching), iletişim, kurumsal yeniden yapılandırma ve bilişsel-davranışçı psikoterapi gibi danışmanlık yaklaşımları konularında eğitim ve danışmanlık çalışmalarında bulunmuş ve bulunmaya devam etmektedir. Bunların yanı sıra Sn. Şirin’in sağlıkta yönetim ve organizasyon konularında da özel ve kamu hastanelerinde danışmanlık çalışmaları ve yazıları da bulunmaktadır.

Uluslar arası Koçluk Federasyonu ICF üyesi bir yönetici koçu da olan Şirin, hali hazırda 9000 saate yakın bireysel koçluk çalışması tecrübesi ile, 2000’li yıllardan bu yana orta ve üst düzey yöneticilerle yönetici koçluğu çalışmalarını yürütmektedir.

Sn. Şirin, birleşmiş milletlere ve çeşitli uluslararası organizasyonlara üye bazı sivil toplum kuruluşlarında yönetim kurulu üyelikleri bulunan Şirin, ülkemizde eğitim ve sağlık alanında faaliyet gösteren (TÜZDEV,Türkiye Üstün Zekalı ve Dahi Çocuklar Eğitim Vakfı gibi) bazı vakıfların da kurucu yönetim kurulu üyelikleri görevlerinde de bulunmaktadır.
Mim Akademi Koçluk Eğitim Danışmanlık ve Araştırma Hizmetleri Ltd. Şti.’nin kurucusu olan Şirin, Evli ve iki çocuk babasıdır.